„SIDABRINĖ GERVĖ“ UŽ KINO KULTŪROS SKLAIDĄ

Nacionaliniai kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“ už kino kultūros sklaidą įvertino Kino kultūros asociacijos nominuotą Anykščių Jono Biliūno gimnazijos kino klubo įkūrėją ir vadovę Renatą Miškinienę, daug metų rengiančią Anykščiuose tarptautinius kino projektus.

Apdovanojimą iškilmingos „Sidabrinė gervė 2026“ apdovanojimų ceremonijos metu įteikė Lietuvos kino centro vadovas Laimonas Ubavičius ir asociacijos AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas.

Rasa Miškinienė 15 metų vadovauja Anykščių moksleivių kino klubui, kartu su mokiniais dalyvauja tarptautiniuose Prancūzijos, Ispanijos kino projektuose „Le Cinema, cent ans de jaunesse“, „Moving cinema“, „CinEd“ ir kituose. Užsiėmimų metu mokiniai analizuoja specialiai atrinktus Europos filmus, kuria audiovizualinius kūrinius, juos pristato kitų šalių jaunimui. Rasa Miškinienė anksčiau įvertinta Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka, Teresės Mikeliūnaitės premija už nuopelnus Anykščių kraštui, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos „Ad astra“ ženkleliu už kūrybiškumą ir inovacijas dirbant bibliotekoje. 

Kino klube plačiai išvystyta edukacinė veikla su kino profesionalais. Vien per pirmus 6 veiklos metus sukurta per 50 trumpametražių filmų. 

Jaunuosius Anykščių sinefilus Rasa skraidino į susitikimą su vienu svarbiausių Europos autorinio kino meistrų, kino režisieriumi Wimu Wendersu Vokietijoje. Prieš tai organizavo susitikimą su šviesaus atminimo prancūzų Naujosios bangos režisiere Agnès Varda Paryžiaus sinematekoje.

Džiugu, jog gervės lekia už Vilniaus ten, kur kasdien ugdomas ateities kūrėjų ir žiūrovų kritinis mąstymas, etiniai ir estetiniai standartai.

Ceremonijos metu iš viso išdalinti 22 apdovanojimai. Keturios statulėlės šiemet atiteko Aistės Žegulytės režisuotam dokumentiniam filmui „Dulkės, kaulai ir stebuklai“, trys – Vytauto Katkaus režisuotam vaidybiniam filmui „Svečias“.

Sveikiname tiek nominuotus/as, tiek nugalėjusius/ias septynioliktuose Nacionaliniuose kino apdovanojimuose!